Wybierz stronę:

Obrazy

Proces malowania jest dla mnie czymś emocjonalnym i intymnym, pomaga mi nawiązać relację ze sobą, a potem z odbiorcą, który moje obrazy ogląda. Sztuka to dla mnie uniwersalny język, a także lustro w którym przeglądam się ja i moi widzowie, poznając się nawzajem.

Moja sztuka ma dawać odwagę i nadzieję. Nawet jeśli porusza trudne tematy to, jej celem jest integracja cienia i transformacja, która prowadzi do uzdrowienia w obszarze kolektywnej świadomości.

Uzależnieni nie tylko od substancji

Co nas pociąga i zajmuje nasze myśli na co dzień i gdzie leży granica uzależnienia?

W ’SUBSTANCJACH’ przyglądam się uzależnieniom nie tylko od 'klasycznych’ używek, jak alkohol, czy narkotyki, lecz także nazbytniemu przywiązaniu do negatywnych myśli, perfekcjonizmu, czy kreowania własnego image’u na zewnątrz.

Emocje jak uwięzione dzikie zwierzęta

Inspiracją do powstania cyklu ’KLATKI’ była moja własna terapia, która uświadomiła mi, jak wiele wysiłku wkładałam, by okiełznać i ukryć własne emocje. Wszyscy nosimy w sobie te zwierzęce części, które w procesie socjalizowania uczymy się ukrywać. Często wstydzimy się ich, podczas gdy to one także definiują nasze człowieczeństwo.

Żaba w muzeum / żaba nad jeziorem

Wolisz oglądać żabę pływającą w jeziorze, czy tą zasuszoną, w muzealnej gablocie? Którą zapamiętasz lepiej, a która jest łatwiej dostępna?

W epoce postępujących zmian klimatu warto zadać sobie te pytania. W serii ’DAS SYSTEM’ sprawdzam, jaka jest właściwie nasza percepcja natury.

Jakbyś się czuł, gdybyś stracił twarz?

Elegancko ubrana para wchodzi do opery. Piękny budynek i doborowe towarzystwo. On i ona. Jednak coś tu zgrzyta. Po bliższym spojrzeniu, na zdjęciu widać, że on nie ma połowy twarzy.
Ta fotografia z lat 20-tych była punktem wyjścia dla serii ’ALTE KAMERADEN’ i wielu godzin, które spędziłam na studiowaniu zdjęć okaleczonych weteranów w archiwach medycznych.

Ile selfie dziś musisz zrobić?

Osoba w tramwaju robiąca sobie 30 selfie, żeby potem wybrać to jedyne, jej zdaniem, najlepsze. Dziś to raczej normalny widok.

W epoce, w której kreowanie swojego wizerunku stało się obsesją, przychodzę do Ciebie z serią ’STUDNIE’, która jest kolekcją selfie, których autor nie chciałby na pewno nikomu pokazać.

Współczesny nagi mężczyzna

Gdy wpiszesz w google hasło 'nude guy’, to po chwili robi się albo trochę śmiesznie (nagi fan futbolu przebiegający przez boisko), albo trochę strasznie (wszelkie możliwe odsłony pornografii). Praktycznie nic pomiędzy, na pierwszy rzut oka.

Czy faktycznie do tego sprowadza się męska nagość w dzisiejszym świecie? W serii ’P!NK’ dodaję swoją wersję tego tematu  do googlowej wyszukiwarki.

Rany duszy goją się najdłużej

Brak możliwości odczuwania bólu wydaje się być niezłą umiejętnością, prawda? Chyba, że jest efektem ubocznym traumy wojennej… A co jeżeli do tego nie możesz jeszcze zgiąć pozornie zdrowej kończyny, albo przestać nieustannie podrygiwać?

‘Shell shock’ to logiczna kontynuacja wcześniejszego cyklu ‘Alte Kameraden’, tym razem jednak z położeniem nacisku na rany psychiczne weteranów.

Każdy rytuał ma swoją historię

Kiedyś ważne momenty w życiu były celebrowane poprzez specjalne ’RYTUAŁY’. Dziś mamy ich coraz mniej, jednak każdy z nas na swój sposób przeżywa je wewnętrznie.

Różne prace

spoza większych cykli

Każdy mój obraz opowiada jakąś historię. Poza dłuższymi cyklami, które można traktować trochę jak książki, maluję czasem pojedyncze obrazy. Jeżeli masz ochotę, na krótsze 'opowiadanie’, zapraszam!

Oprócz obrazów tworzę także projekty artystyczne

Współpraca z innymi artystami, wielkoformatowe murale, street art w lesie, działania w terenie i inne kreatywne realizacje.

Zapraszam Cię do mojego świata poza pracownią!